بیمه آسیا

شرکت سهامي بيمه آسيا در تير ماه سال 1338 به منظور انجام انواع معاملات بيمه اي و عمليات بازرگاني تآسيس شد. اين شرکت در همان تاريخ ذيل شماره 6795 در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسيده است. بر اساس مصوبه شوراي انقلاب اسلامي و لايحه قانوني ملي شدن مؤسسات بيمه و مؤسسات اعتباري، مصوب سال 1358 شرکت سهامي بيمه آسيا از تاريخ 4/4/1358 ملي اعلام شد.

شرکت سهامي بيمه آسيا به منظور توسعه فعاليتهاي خود در سراسر کشور و تآمين نيازهاي بيمه اي هم ميهنان عزيز، مبادرت به تشکيل سرپرست هاي يازده گانه نموده است که هر يک از آنها نيز چند شعبه را تحت پوشش دارد.

در حال حاضر 11 سرپرستي، حدود 90 شعبه و اداره پرداخت خسارت و افزون بر 2000 نمايندگي حقيقي و حقوقي در بيش از 275 شهر کشور، شبکه فعاليت شرکت بيمه آسيا را تشکيل ميدهند.

برای مشاهده نمایندگی های بیمه آسیا اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده لیست شعب بیمه آسیا اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده لیست سرپرستی های  بیمه آسیا اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده لیست مراکز پرداخت خسارت بیمه آسیا اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده لیست مراجع درمانی بیمه آسیا اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده لیست باجه های بیمه آسیا اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده لیست کارگزاران بیمه آسیا اینجا را کلیک کنید.

 
انواع خدمات بیمه ای بیمه آسیا:
 

 


بیمه نامه های آتش سوزی صنعتی برای ریسک های صنعتی
در این بیمه نامه ، تمامی ریسک های صنعتی، نظیر کارخانه های تحت پوشش قرار می گیرند.

بیمه نامه های آتش سوزی غیرصنعتی (تجاری) برای ریسک های غیرصنعتی
این نوع بیمه نامه، مراکز تجاری از قبیل فروشگاه ها، کارگاه ها ، تعمیرگاه ها ، مراکز تفریحی و ورزشی و... را تحت پوشش قرار میدهد.

بیمه نامه های آتش سوزی انبارها
الف- بیمه نامه های آتش سوزی با مبلغ بیمه شده ثابت
ب- بیمه نامه اظهار نامه ای

بیمه نامه آتش سوزی مرهونات بانکی
این نوع بیمه نامه برای اشخاص حقیقی یا حقوقی که از بانک وام های کوتاه مدت یا بلند مدت دریافت میکنند با ارئه فاکتور تائید شده توسط بانک صادر میگردد.

بیمه نامه های آتش سوزی منازل مسکونی
الف) بیمه نامه آتش سوزی منازل مسکونی
ب) بیمه نامه آتش سوزی مجتمع های مسکونی
ج) بیمه نامه آتش سوزی جامع منازل مسکونی
د) طرح ارزان قیمت بیمه منازل مسکونی
ه) بیمه نامه بلند مدت آتش سوزی منازل مسکونی

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه نامه های مسئولیت است و با آن که بیمه های بازرگانی عموماً اختیاری هستند اما براساس قانون بیمه مصوب اردیبهشت ماه 1316 و همچنین قانون مصوب 29/10/47 می باید کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای این نوع بیمه نامه باشند ودارا بودن آن اجباری می باشد.به موجب ماده 1 قانون بیمه شخص ثالث کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی و انواع یدک متصل به وسایل مزبور اعم از اینکه اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند مسئول جبران خسارات بدنی و مالی هستند که در اثر حوادث، درصورتی که وسایل نقلیه مزبور و یا محمولات آنها به اشخاص ثالث خسارت وارد نمایند به منظور جبران خسارت دارنده خودرو موظف است مسئولیت خود را از این جهت نزد یکی از شرکتهای بیمه داخلی بیمه نمایند.

بیمه سرنشین

سرنشین شخصی است که در زمان حادثه داخل اتومبیل بیمه شده باشد اعم از اینکه اتومبیل در حال حرکت باشد و یا در هر حال توقف، و در این بیمه نامه شامل دو گروه از اشخاص استثناء شده در بیمه شخص ثالث می باشد. گروه اول شامل بیمه گذار، مالک یا راننده اتومبیل مقصر حادثه بوده و گروه دوم شامل همسر، پدر، مادر، اولاد، اولاد اولاد و اجداد تحت تکفل بیمه گذار می باشد.

بیمه بدنه اتومبیل

دراین نوع بیمه نامه اتومبیل بیمه شده درمقابل خطرات سرقت کلی وآتش سوزی؛ انفجار وتصادف تحت پوشش قرارگرفته وخسارات جزئی وکلی وارده  به اتومبیل بیمه شده اعم ازدستمزد تعمیرات وارزش لوازم به قیمت روزحادثه پرداخت می شود . باپرداخت حق بیمه اضافی می توان خطرات دیگری رانیز تحت پوشش بیمه بدنه قرارداد ازقبیل:

1- سرقت در جاي قطعات اصلي و اضافي
2- بيمه هزينه اياب و ذهاب
3- بيمه حوادث شخصي
4- بیمه خطر طبیعی : (سیل وزلزله وطوفان )
5- پوشش تکمیلی
الف- پوشش شکست شیشه به تنهایی وبه عللی غیرازخطرات اصلی
ب-پوشش خسارت ناشی ازرنگ ، مواد اسیدی یاشیمیایی


بيمه هاي عمر زماني انفرادي

در بيمه عمر زماني كه حيات شخص بيمه شده در طول مدت معين بيمه مي‎شود تعهد بيمه گر عبارتست از پرداخت سرمايه بيمه به ذينفع بيمه نامه در صورت فوت به هر علت بيمه شده در طول مدت بيمه.

پوشش بيمه عمر مانده بدهكار
پوشش بيمه عمر مانده بدهكار شامل خطر فوت به هر علت وام گيرندگان مي‎باشد كه در صورت فوت آنان مانده وام در زمان فوت به بيمه گذار پرداخت مي گردد.
معمولاً اين پوشش را مؤسسات مالي و اعتباري نظير بانكها و صندوقها جهت وام گيرندگان خود تهيه مي نمايد.

بيمه نامه حوادث شخصي (توضیحات بیشتر)
بيمه نامه حوادث شخصي خطرات ذيل را در صورت حادثه پوشش مي‎دهد.
1- پوششهاي اصلي بيمه حادثه شخصي شامل فوت، نقص عضو و از كار افتادگي كامل و دائم مي‎باشد.
2- پوشش تبعي و يا تكميلي، شامل: هزينه هاي پزشكي، پوشش بيمه حوادث خانواده (جهت همسر و فرزندان بيمه شده)، پوشش زمين لرزه و … مي‎باشد.

بیمه های عمر و پس انداز (توضیحات بیشتر)
براساس اين بيمه نامه همه افراد 15 تا 65 ساله مي توانند با در نظر گرفتن توان مالي خويش، پوشش دلخواه خود را با سرمايه موردنظر در سه دوره زماني 5، 10 و 15 ساله با روش پرداخت حق بيمه ماهيانه، سه ماهه، شش ماهه، سالانه و يا پرداخت يكجا، انتخاب نمايند.

بيمه مسافرين عازم به خارج از كشور (توضیحات بیشتر)
از جمله تعهدات این بیمه نامه به موارد ذیل میتوان اشاره نمود: پرداخت هزینه های پزشکی، حمل و نقل پزشکی، ارجاع  پزشکی، پرداخت هزیــــنه فوریت های دندانپزشکی به استثناء پرکردن قطعی و پروتز، بازگرداندن جسد درصورت فوت بیمه شده به کشور مقصد، کمک های حقوقی، عیادت ضـروری از ایران و هزینه های تبعی، درخواست کمک برای رفع مشکلات، بازگرداندن کودکان، ارسال پیامـــهای فوری، مراجعت غیرمنتظره به کشورمحل سکونت، اعزام دارو، تاخیر حرکت هواپیما، بازیابی چمدانهای مفقود شده، عدم تحویل چمدانهای کنترل شده، حواله وجه نقد، فقدان گذرنامه (گواهینامه رانندگی و شناسنامه) بیمه گذار در خارج از کشور.

بيمه درماني گروهي (توضیحات بیشتر)
به منظور حمايت از افراد جامعه در زمينه جبران هزينه هاي درماني ناشي از بيماري و حادثه شركت بيمه آسيا بيمه اي را تحت عنوان بيمه درمان بصورت گروهي و جهت گروه هاي بالاي پنجاه نفر ارايه مي نمايد. بدين رو شركت ها و موسساتي كه تحت پوشش سازمان بيمه تأمين اجتماعي، خدمات درماني كاركنان دولت و يا ساير سازمانهاي مشابه هستند مي‎توانند با خريد اين بيمه كاركنان خود و افراد تحت تكفل را كه شامل همسر، فرزندان و والدين تحت تكفل آنان مي باشد، تحت پوشش قرار دهند.


شرايط A
در اين نوع بيمه كليه خطرها به جز استثنائات ذكر شده در شرط مذكور تحت پوشش قرار مي گيرند.
 

شرایط B
كليه خطرهاي بيمه شده در شرايط C و همچنين خطرهاي زير، در شرايط B تحت پوشش قرار مي گيرند:

زلزله، آتش فشان، صاعقه، به دريا افتادن كالا از روي عرشه كشتي، ورود آب دريا، درياچه يا رودخانه به كشتي، شناور، وسيله كانتينر يا انبار كالا، تلف كلي هر بسته كامل از كالا حين بارگيري يا تخليه از كشتي يا شناور. همچنين خطرهاي اضافي دزدي، دله دزدي، پارگي، قلابزدگي، آبديدگي، روغن زدگي، شكست، ريزش و خسارت ناشي از كالاهاي ديگر برحسب نوع كالا با منظور نمودن درصد يا مبلغي به عنوان فرانشيز تحت پوشش بيمه مي‎باشد.

شرایط C
آتش سوزي، انفجار،‌به گل نشستن و زمينگير شدن، غرق، واژگوني كشتي يا شناور، واژگوني يا از راه از ريل خارج شدن وسيله حمل زميني، تخليه كالا در بندر اضطراري، تصادم يا برخورد كشتي يا شناور با هر وسيله حمل ديگر و يا با اجسام خارجي به جز آب، تلف يا آسيب وارده به كالاي مورد بيمه كشتي در اثر فداكردن كالا در جريان خسارت عمومي،‌ به دريا انداختن كالا جهت سبك سازي كشتي، سهم الشراكه بيمه گذار از زيان همگاني و هزينه هاي نجات (SALVAGE) و تحقق شرط مسئوليت مشترك در تصادم.

بیمه مسئوليت شركتهاي حمل و نقل بين المللي كالا (CMR)

راه نامه C . M . R سندي است كه در مسير حمل با كاميون مورد استفاده قرار مي‎گيرد و مخصوص حمل كننده مي‎باشد. سند مزبور تحت مقررات و كنوانسيون بين المللي حمل و نقل جاده اي يا مقررات بين المللي حمل كالا از طريق جاده صادر مي گردد و حدود مسئوليت متصديان حمل جاده اي را مشخص مي نمايد.

شركت ها و مؤسسات حمل و نقل بين المللي براساس قانون بيمه ايران و كنوانسيون حمل و نقل بين المللي كالا از طريق جاده (سي. ام. آر) مي‎تواند با استفاده از اين پوشش مسئوليت خود را در مقابل صاحبان كالا بيمه نمايند.
 

بيمه تأمين تعهدات شركت هاي حمل و نقل بين المللي در مقابل گمرك ايران

براساس توافق بعمل آمده بين شركت هاي بيمه و گمرك جمهوري اسلامي ايران، شركت هاي حمل و نقل بين المللي كه در امر ترانزيت كالا فعاليت دارند مي‎توانند با عقد قرارداد تحت شرايطي، تعهدات خود را در مقابل گمرك كه شامل حقوق و عوارض گمركي و سود بازرگاني، جريمه فقدان تمام يا قسمتي از كالاي ترانزيت كه طبق مفاد قانون امور گمركي، آيين نامه اجرايي آن و دستورالعمل هاي متكي بر قانون كه بيمه گذار متعهد پرداخت آن به گمرك ايران مي‎باشد را بيمه نمايند.

بيمه مسئوليت شركت هاي حمل و نقل داخلي

شركت ها و مؤسسات حمل و نقل داخلي براساس قانون تجارت و ساير مقررات مربوطه، موظفند محمولاتي را كه توسط ارسال كنندگان و يا صاحبان كالا جهت حمل به مقاصد موردنظر به آنها واگذار مي گردد، صحيح و سالم به مقصد برسانند. با توجه به قلمرو و توسعه شهرها و پيشرفت روزافزون صنعت و تكنولوژي در عصر حاضر و افزايش ارزش كالا، مسئوليت شركت هاي حمل و نقل نيز افزايش يافته است. جبران آثار وقوع خطرهاي متعدد در جاده هاي بين شهري از جمله تصادف، واژگوني، آتش سوزي و … جزء مسئوليت مؤسسات حمل و نقل مي‎باشد. در صورت وقوع هر يك از خطرهاي مذكور، مسئوليت سنگيني ايجاد خواهد شد كه جبران آن براي شركت هاي حمل و نقل به آساني امكان‌پذير نخواهد بود.


بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان

بيمه مسئوليت كارفرمايان درمقابل كاركنان واحدهاي صنعتي ، توليدي و خدماتي

بیمه مسئوليت دارندگان و سرویس کاران آسانسورها ( دارندگان و نگهدارندگان )

بیمه مسئوليت منجیان و مدیران هتل ها در مقابل میهمانان

بيمه مسئوليت کارفرمایان در مقابل کارکنان ساختمانی ( مسکونی ، راه سازی ، پل سازی و ... )

بیمه مسئوليت منجیان و مدیران استخرها در مقابل استفاده کنندگان

بيمه مسئوليت مدني مدیران مراكز نمايش

سایر بیمه های مسئوليت
بیمه مسئوليت مدني مدیران شهربازی در مقابل استفاده کنندگان
بیمه مسئوليت مدني مسئول فنی بیمارستان
بیمه مسئوليت مدني مدیران آژانس های مسافرتی و توریستی
بیمه مسئوليت مدني ناشی از نصب و تست سیستم های گاز سوز خودرو
بیمه مسئوليت مدني جامع شهرداری
بيمه مسئوليت مدني مدیران مجموعه های ورزشی در مقابل ورزشکاران و تماشاچیان
بيمه مسئوليت مدني مدیران رستوران ها در مقابل میهمانان
بيمه مسئوليت مدني مالکین واحد های مسکونی ، تجاری در مقابل همسایگان ناشی از خطرهای سرایت آتش سوزی و آبدیدگی

بیمه نامه تمام خطر نصب

این بیمه نامه، علاوه بر ماشین آلاتی که میبایست نصب و راه اندازی شوند، حقوق و عوارض گمرکی، هزینه حمل و نصب آنها، لوازم، تجهیزات و ماشین آلاتی که از آنها برای نصب استفاده میشود، هزینه از بین بردن ضایعات ناشی از وقوع خطرهای بیمه شده ، اموال مجاور و همچنین خسارات مالی و جانی وارد به اشخاص ثالث را نیز تحت پوشش قرار میدهد.


بیمه نامه تمام خطر مقاطعه کاری

این بیمه نامه علاوه بر کار موضوع قرارداد (شامل مصالح و دستمزدها) لوازم، تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی مورد استفاده برای اجرای کار، هزینه از بین بردن ضایعات ناشی از وقوع خطرهای تحت پوشش، خسارت های وارد بر اموال مجاور، خسارت های مالی و جانی وارد به اشخاص ثالث را نیز تحت پوشش قرار میدهد.


بیمه نامه پول در گردش

در این نوع بیمه، کلیه وجوه در حین نقل و انتقال از یک نقطه به نقاط دیگر در مقابل خطرهای آتش سوزی، انفجار، صاعقه و سرقت (اعم از مسلحانه یا غیر مسلحانه با جبر و عنف) تحت پوشش این بیمه است.


بیمه نامه پول درصندوق

در این توع بیمه ، پول (اسکناس و یا وجوه رایج مملکتی)، سکه ( به استثنای مسکوکات گرانبها) چک بانکی و تمبرهای مالیاتی موجود در صندوق و خزانه مؤسسات، شرکت ها و بانک ها مادامی که در صندوق یا خزانه مذکور نگهداری میشود، در مقابل خطر سرقت یا شکست حرز تحت پوشش بیمه ای است. در ضمن چنانجه محل استقرار صندوق یا خزانه متعلق به بیمه گذار باشد، خسارت های وارد به محل مورد بیمه در نتیجه سرقت یا اقدام به سرقت نیز تحت پوشش میباشد.


بیمه نامه ماشین آلات کارگاهی

این بیمه نامه از  انواع بیمه های تمام خطر است که انواع ماشین آلاتی که فاقد شماره شهربانی بوده و اجازه تردد در جاده های عمومی را ندارند و همچنین تآسیساتی که به طور معمول از آنها در پروژه ها استفاده میشود را تحت پوشش قرار میدهد. مانند انواع جرثقیل، لودر، بلدوزر، دستگاه های تهیه شن و ماسه، آسفالت و...

نظرات   

 
-5 #139 هوالحقGuest 1392-05-24 10:18
سلام علیکم - قبل از هر چیز از کلیه منتقدین سیاستهای جناب آقای حاج فتحعلیها تشکر میکنم بنده نیز یکی از خدمتگزاران عرصه بیمه در شرکت بیمه آسیا میباشم و از برخی سیاستهای آقای مدیر عامل متضرر شده اما این دلیل نمشود که از سایر خدوات ایشان چشم پوشی نمود بنظر بندهخ برآیند خدمات و کارهای ایشان مثبت بوده و در صورت ادامه آن نتایج خوبی بدست خواهیم آورد ما نبایست منافع گروهی را فدای منافع فردی نمائیم . شاید حقوق و مزایای بنده در کوتاه مدت دجار تزلزل نسبی گردد اما در صورت پیشرفت شرکت حاضر به تحمل آن خواهیم بود لذا دربیان دیدگاههای خود بدون تخریب افراد میبایست خدا را نیز در نظر گرفت . با تشکر
 
 
-11 #138 تشکرGuest 1392-04-30 12:19
باسلام
میخواستم از نمایندگی آقای عصاره کرج نهایت و تشکر وامتنان راداشته باشم که با حسن برخورد پرسنل و پاسخگویی کامل در سطح استان وکشور زبانزد خاص و عام هستند مراتب تشکر و سپاسگزاری را از ایشان خواستارم.
 
 
+5 #137 نماینده کارکنانGuest 1392-04-16 18:03
سلام علیکم خدمت کلیه همکاران عزیز
ما به جهت کاهش حقوق توسط مدیر عامل از شرکت به وزارت کار شکایت کرده ایم لطفا با همدلی و همکاری ما را کمک بفرمائید
 
 
+3 #136 کمکGuest 1392-04-10 16:12
فقط می خواهم از این سایت تشکر کنم که با اطلاع رسانی باعث همدلی دوستان می شوند
 
 
+6 #135 نارضایتی از امورنمایندگانGuest 1392-04-10 14:31
بیمه آسیا از لحاظ مشتری مداری بسیار ضعیف عمل می کند............ روابط و اطلاعات امور نمایندگان بسیار بد می باشد هروقت سوال می کنیم می گویند نمی دانیم ....خانم رضایی به غیر راهنمایی افراد آیا کار دیگری دارد؟همیشمه درجواب می گوید نمیدانم
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن