بیمه پاسارگاد

 
 
 
گروه مالي پاسارگاد پس از موفقيت در تأسيس و راه اندازي بانك پاسارگاد به منظور عرضه خدمات بيمه اي با رعايت مراحل قانوني در تاريخ ۱۸/۱۱/۱۳۸۵اقدام به تأسيس بيمه پاسارگاد نمود .
بيمه پاسارگاد طي شماره ۲۹۰۰۷۰ در ادارة ثبت شركتهاي تهران به ثبت رسيد و پس از انجام تشريفات لازم در تاريخ ۲۹/۱۱/۱۳۸۵ پروانه فعاليت خود را در كليه رشته هاي بيمه اي تحت شمارة 34605 از بيمه مركزي ايران دريافت و فعاليت خود را از تاريخ ۱/۱۲/۱۳۸۵ آغاز نموده است. شركت بيمه پاسارگاد(سهامي عام) در اجراي قانون تاسيس موسسات بيمه غير دولتي مصوب ششم شهريور سال ۱۳۸۰ مجلس شوراي اسلامي با رعايت مراحل قانوني پس از اين كه طي شماره ۲۹۰۰۷۰ مورخ ۱۸/۱۱/۱۳۸۵ در اداره ثبت شركت هاي تهران به ثبت رسيد در تاريخ ۲۹/۱۱/۱۳۸۵ با اخذ پروانه شماره ۳۴۶۵ از بيمه مركزي ايران، فعاليت خود را در كليه رشته هاي بيمه با كادري مجرب و با سرمايه ثبت شده ۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال آغاز نمود.
در تامين سرمايه شركت متجاوز از دو هزار و پانصد نفر اعم از اشخاص حقيقي و حقوقي مشاركت نموده اند كه سهام داران عمده شركت را بانك پاسارگاد، شركت هاي سرمايه گذاري شامل پارس حافظ، سامان مجد، تجارت و توسعه اقتصادي ايرانيان، صنعت و معدن ، صندوق بازنشستگي صنعت نفت، تامين راه و موسسه صندوق حمايت و بازنشستگي كاركنان فولاد و دهها موسسه معتبر اقتصادي ديگر كشور تشكيل مي دهند.
 
جهت مشاهده لیست نمایندگان بیمه پاسارگاد اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده لیست شعب بیمه پاسارگاد اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده لیست شرکت های خدمات بیمه ای بیمه پاسارگاد اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده لیست مراکز درمانی بیمه پاسارگاد اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده راهنمای اعلام و رسیدگی به خسارات بیمه های اموال بیمه پاسارگاد اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده راهنمای اعلام و رسیدگی به خسارات بیمه های عمروحوادث بیمه پاسارگاد اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده راهنمای اعلام و رسیدگی به خسارات بیمه های مسئولیت بیمه پاسارگاد اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده راهنمای اعلام و رسیدگی به خسارات بیمه های مهندسی بیمه پاسارگاد اینجا را کلیک کنید.
 
انواع خدمات بیمه ای بیمه پاسارگاد:
 

بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگاد

بیمه اشخاص بیمه پاسارگاد

بیمه مسئولیت بیمه پاسارگاد

نظرات   

 
0 #14 نماینده ی پاسارگادگیلانGuest 1392-02-05 17:38
حضورتمامی همکاران ونمایندگان بیمه ی پاسارگادسلام وعرض ادب دارم.عزیزان،فعا لیت بیمه ی پاسارگادوطرح های مدیران آن بررقابت سالم وارائه ی نرخ های فنی وواقعی استوار است.واقعیت این است که مدیران ارشدبه دنبال رشدحبابی ویاانحصارپرتفوی رشته ی خاصی نیستند.آقای ضمیری بدنبال فروش به هرقیمتی نیست چراکه با اینکار به سرنوشت ووضعیت بیمه هایی چون پارسیان،توسعه،د ی و...مبتلاخواهیم شد.فقط کافی است تعدادشعبات ایجادشده ی بیمه ی پاسارگادرابعداز تنها پنج سال فعالیت باسایرشرکت هامقایسه کنیدتابه این نتیجه برسیدکه سیاست شرکت تمام تلاش خودرابرگسترش فعالیت ها،حمایت ازشبکه ی فروش وارائه ی خدمات درخورومطلوب به مشتریانش معطوف نموده است.البته بیمه ی پاسارگاد برای ثالث تخفبف هایی راهم درنظرگرفته که بودکه طی توافق شرکت های بیمه وسندیکای بیمه گران قرار شدکه تمامی تخفیفات بجزتخفیفات عدم خسارت حذف شود.مدیران پاسارگادباتوجه به منش وشیوه ی قانون مدارانه ی خودبه این توافق پایبندبودندامام تاسفانه اکثرشرکتها تخفیفات غیرقانونی رااعمال می کردند.نهایتا ازمدتی پیش پاسارگادهم تخیف های مشتری مداری وبیمه گذاران عمررابرای ثالث فعال کرده است.البته من هم معتقدم باتوجه به بالا بودن هزینه های دفتری واجاری بودن شخص ثالث،بیشترنماین دگان هزینه های اولیه ی خودرااز این محل تامین می کنندولازم است شرکت یانرخ های خودرابرای برخی ازخودروها ویامشاغل تعدیل کندویاکامزدهای ثالث نمایندگان راافزایش دهد.درباب رشدشرکت بیمه ی پاسارگادعزیزان می توانندبه آمارهای مستندارائه شده دروبسایت بیمه ی مرکزی مراجعه نموده ویاازاطلاعات سازمان مدیریت صنعتی استفادن نمایندکه متوجه خواهند شدکه نرخ رشد101درصدی درتولیدحق بیمه وضریب خسارت 29درصد نتیجه ی سیاست های اصولی ومدبرانه ی مدیران ارشدشرکت وارائه ی نرخ های فنی وعلمی ازطرف مدیران فنی بوده است.
البته بنده درمقام دفاع ازشرکت بیمه پاسارگادنظرنمی دهم ،صرفا به دلیل اینکه خودنماینده ی این شرکت هستم لازم دیدم تابه برخی از واقعیات اشاره کنم،ضمن اینکه بیمه ی پاسارگادهم دارای یک سری نقاط ضعف است ومسلمامن هم بابسیاری ازمسائلی که سایرنمایندگان پاسارگاددارند،م واجه هستم وامیدوارم بااجرای برنامه ی توسعه ی 5ساله ی دوم یعنی"پاسارگاد95 "بسیاری ازآنهابرطرف شده وزمینه ی فعالیت ورقابت هرچه بیشترنمایندگان فراهم شود.
 
 
0 #13 نماینه بیمه پاسارگادGuest 1392-02-04 12:50
من واقعا متاسفام باطره خودم و همکارانم که مثل ما نمایندگی دارند از اینکه شما فقط به سوالاتی پاسخ میدید که به سود خودتان هست و هیچ اهمیتی برای انتقادات قاعل نمیشید . آره در دنیایی که ما هستیم زور همیشه حکم بوده شمه هم زور دست خودتونه و اصلا نماینده ها براتون مهم نیستندوحتماجواب ننوشتتون اینه.. همینه که هست . فقط شعار بیمه پاسارگاد امسال رشد داشته و... کدوم رشد ؟ بابا ما که کور نیستیم. شد تو این چند سال یه مرتبه سمینار بگیرید با نماینده ها گفتگو کنید پیشنهاد بدهنه پیشنهاد بدهید یا غیره . تا کی میخواید از این قضیه فرار کنید آقایون رشد شرکت درصدی هم بستگی داره به رشد نماینده ولی انگار ما هیچ نیستیم. موفق باشی و دل ببندید به رشد های سالانه ای که دارید بدست میارید البته بنا به قول خودتون . موفق باشید آقایون موفق و برای ما هم همینه که هست .
 
 
+1 #12 استعلامGuest 1391-11-23 17:29
استعلام نمایندگی اقای محمد منیری با کد 275-07-911
............................
پاسخ:
با احترام
از طریق لینک زیر میتوانید استعلام بگیرید
http://www.pasargadinsurance.ir/agents/Agents_list.php
موفق باشید
 
 
+4 #11 نماینده بیمه پاسارگاد 1391-10-21 18:56
با سلام و احترام خدمت مدیران شرکت . بنده نماینده بیمه پاسارگاد هستم و طی مدت زمانی که فعالیت میکنم بسیار خواهش و دست یاری جلوی مدیران دراز کردم که با وجود تعرفه بالای بیمه ثالث انجام فعالیت برای ما نمایندگان مقدور نیست ولی متاسفانه هیچ جوابی دریافت نکردم غیر از یک جواب که پاسخ نظر یکی از عزیزان .یعنی با احترام موفق باشید . من واقعا از اینکه هیچ تحقیقی برای تعرفه بیمه پاسارگاد نکردم و نمایندگی این بیمه را گرفتم ابراز پشیمانی میکنم چون با وجود دفاتری که اطراف من مشغول به کار هستند و همه آنها تعرفه ای پایین تر از بیمه پاسارگاد دارند کار و درآمد برای من بسیار نگران کننده است و جدا عرض میکنم با درآمد ماهیانه 700الی 800 هزار تومان چگونه من توانایی دارم مخارج زندگی و هزینه های دفتر را تقبل کنم . بخدا تلاش کردم و شخصا بازاریابی کردم ولی جوابی که از مردم میشنوم ااین است که بیمه پاسارگاد گران فروش است واندک درآمدی را که دارم از روی آشنایی و ترحم اطرافیان است البته با منت که با اینکه گران حساب میکنید ولی ما میخواهیم تو یه لقمه نان برای شما باشد که این درآمد از نظره من بد تر از گوشت تلخ است که من برای خانواده ام می برم . حرف دل زیاد است از رقابت ضعیف ما با شرکت های رقیب ولی ما به نتیجه رسیده ایم که بیمه پاسارگاد یعنی بیمه رابطه که خدا را شکر در این ایام و روزها هم که رابطه ها کم رنگ شدند . بهر حال ما نمایندگان از هر طرفی و از هر نوع که شده التماس و یا خواهش کردیم که برنامه ای برای بالا بودن تعرفه ها بریزید چون واقعا این زبان دل همه نمایندگان است پس من مجبور شدم از طرف همه نمایندگان حرف دل وابراز نا امیدی از کار را بنویسم . انشاالله که مدیران و نمایندگان جسارت بنده رابه کرامت و بزرگی خودشان ببخشند و خداوند به شما مدیران و ما نمایندگان قدرت پیشرفت و همت والا را عنایت کند زیرا موفقیت شرکت موفقیت نمایندگان است و موفقیت نمایندگان موفقیت و پیشرفت شرکت .
 
 
+2 #10 siamak 1391-10-13 15:49
با توجه به نرخ نامه بیمه های دیگر بیمه پاسارگاد هیچ رشدی نمکند البته اگه نرخ این باشه.
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن